Brxa Slovensko
O nás
Zdanie na výrobu slovenského suveníru však nebolo jednoduché. Martinovi bolo povedané, aby vyrobil špičkový hudobný nástroj s dokonalou akustikou a pekným ľudovým vzorom. Podmienkou bolo, aby sa fujara dala poskladať a zmestila sa Segalovi do kufra. Práca na takejto fujare zabrala Martinovi až 80 hodín, no osobne ju pred začiatkom koncertu mohol hercovi odovzdať. Martin je v skutku multifunkčný remeselník a zároveň aj umelec. Zvláda zahrať na desiatich hudobných nástrojoch, a každý jeden si vie aj vlastnoručne vyrobiť.

Na trhu od roku 1993

Poslanie

Martin Brxa vystrúhal fujaru aj pre Stevena Segala

Možno ste to netušili, no Steven Segal patrí medzi vášnivých hudobníkov a ako gitarista odohral koncert na prešovskom amfiteátri v rámci miestneho festivalu.

BRXA

Martin Brxa sa ľudovému remeslu a folklóru venuje už vyše 20 rokov. Patrí medzi tých Slovákov, ktorí sa rozhodli stoj čo stoj zachovať poctivú tradičnú výrobu produktov, ktoré používali ešte naši predkovia.

Martin Brxa

+421 907 428 602

brxa@brxa.sk

Adresa

Polík 1758/13
038 53 Turany

Hudobné nástroje však nie sú to jediné, čomu mladý Slovák zasvätil svoj život. Od rôznych remeselníkov a výrobcov sa roky snažil učiť novým zručnostiam. Takto sa dostal aj k pleteniu pastierskych bičov. Na konte má nejeden zápis v slovenskej knihe rekordov. Je hrdým držiteľom rekordu za najhlučnejší a tiež najdlhší bič, ktorý meral vyše deväť metrov.

Neboli nájdené žiadne výsledky

Požadovaná stránka nebola nájdená. Skúste spresniť vaše hľadanie, alebo použite navigáciu na vrchu stránky.